(¯`*from..to..*´¯)~Feel like writing down something u wanna say 2 someone?

to my friend :)

I'm trying to keep my head above water :)
why am I so mean :( I should think for u before thinking for the benefit of myself :(( but I'm in two minds right now...and it really makes me sick :((

...all I need is to make a decision :) I have it right here. in my mind.

To em Ngàn:
Cái fb là viết về personal prob thôi :)) Even when I make my life complicated, mine is still simpler than urs :)) Mình bình thường :D, chỉ là tự dưng muốn gặp một đứa bạn mình...
Còn về cái bạn mà mình bảo là trên đời chỉ có một í :)) mình nghĩ chả việc gì phải lo ^^ Thà lo cho cái 15/12 còn có ích hơn :D

To Lý:
ÔI sozi nhưng mà mình bị bl thật rồi :((

Life seems so hard...If only I could go back to the time there was nothing to care about :D just play and do what I wanna do 8->
why do people change when time flies away ??? why can't they remain nice as they used to be ??? what's wrong with the world ???

Confusion ~.~

ước gì con có đủ thời gian vs cả nghị lực để ngồi vào bàn học :((
Why ?? Why ?? B h đến bị điểm kém mình cũng ko lo nữa thì học làm sao đc :(( =((

thề là mình buông xuôi đấy :| mình muốn học và làm nhiêù thứ khác có ích :| cứ thế này thật là fí thời gian >"< mình sẽ kệ :| muốn đến đâu thì đến >"<

trời ơi , con cầu xin trời [-o<[-o<[-o< chỉ mong cho cái dance này thành công tốt đẹp thôi [-o< con chỉ xin có mỗi thế thôi :((

Thanks for waking me up. :)
I was engrossed in some stupid feelings that i...
Thanks for bringing me to reality: my place is just a tiny, tiny one....

Chỉnh sửa lần cuối:
go away >"< wish that you vanished from this world >"< damn it >"<

to: U above :)
seems like u've been under an unpleasant period recently. i vaguely understand wat happened but anw hope u're gonna feel better soon >:d<

to: A1 :x
so bad that 15/12 i won't be able to catch the event :(. i think u ppl r gonna get busy wit exams so maybe i can help wit some simple work :p.

to: idk lol :">
there r only 5 days to go. FIGHT! tmr maybe the last mock paper! FIGHT!
i wanna go back but i'm way too lazy to pack my stuffs. *spank myself*. make ur lazy ass do some work!

@em tax: em là người thay cái ngày trên chữ kí đầu tiên của lớp mình đấy. :x
cố lên em, cố lên rồi về với bọn mình, nhớ em nhiều lắm. >:-D<
@cô:
à hôm qua tôi bình thường cô à. :)) quên mất, tối qua tôi cứ rối lên vụ cái sign. thanks cô vì đã hỏi thăm. :)
dạo này cô sao í. có gì muốn tâm sự hem? :(

Chỉnh sửa lần cuối:
from me
to someone

muốn vui vẻ mà ng ta chả tha cho tôi :) làm thế nào bây h ???

promise is a big word :) nếu đã hứa thì nên làm còn ko làm đc thì thà đừng hứa cho xong :)) để ng ta còn tôn trọng mình là con ng :) sao mà lại nói cho có để rồi mọi thứ vẫn đâu vào đấy :) vẫn kinh tởm :) thật đáng sợ >"<
who has taken my happiness away???

----------

to Tashie my sis who has the same husband as me :))=))

honey when will u come home ???:(:(:( thanks for caring about my situation now :( It will soon be gone when you guyz all return and bring happiness home >:-D< love and miss you my dear :*

Chỉnh sửa lần cuối:
@em Cẩu: nói chuyện với em thích ghê í, em hiểu mình lắm. >:-D< nói câu nào đúng câu đấy. :x hihi chúng mình cùng nhau cố gắng. :*

----------

To: abcxyz
À lần sau thì đừng hòng call gì nữa nhá. :-w

To you: I know it hurts...
To you: i'm sorry :)
To you: i'm bad :)) yo
To you: suddenly remember about the bigbabolz i used to give you ...

Chỉnh sửa lần cuối:
Back
Bên trên