03-06 chọn trường đi!!!

no greater than 0.3 kg i think ( cuz its the minimum weight available :D ) I mean, wat kind of notification letter could weight more than 300g :))
Wanna say "congrats" to u Diệu Linh but i think we should wait for an official news anyway :D

Chỉnh sửa lần cuối:
Many thanks guys and gals;) It's amazing what reactions followed a simple email (the good people on CC all said it's a good sign too. I'll suffer a fatal heart attack if it isn't) I'll keep you posted. Btw, the tracking page doesn't quote the package's weight.

Well, a rejection letter doesnt need UPS, or a confirmation email. You need not worry too much. :D Congratulations :drummer::guitar:

@Linh: Anh hỏi bọn Admission xem có nhận svvn nào không, chúng nó nhất quyết không chịu nói :D Em nhận được phong bì to thì thông báo cho đồng bào bên này mổ trâu nhé :mrgreen:

:(( :(( tớ cũng app Amherst, chẳng thấy cái j tương tự cả, chắc toi rồi... :( :(

my godness Amherst??? :eek: you're really COOL!!! Congrat! great girl!!!

Dear Trang,

Congratulations on your acceptance into the College of Engineering at Cornell University! We are very pleased to be welcoming you to the new freshman class.

YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

IM IN HEAVEN IM IN HEAVEN
CANT BELIEVE IT MYSELF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

<RIGHT AFTER BEING WAITLISTED BY BOWDOIN> YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

:O:O:O
MT ƠI:((
CHÚC MỪNG CẬU
CHÚC MỪNG !!

:(:)(( bỏ tớ thế này

Chúc mừng mọi người.
Bạn Minh Trang giỏi quá.
Chúc mừng nhé.

Nghe tin Giang Mơ bên Chu Văn An vào Conncoll rồi.

Congrats MTrang béo :D Hè này giảm cân nhớ giảm cân đây :))
Lên máy bay mà bản thân đã bị quá cân thì :))

Chỉnh sửa lần cuối:
Congrats Miao Ling :D :D:D :D >:D<, Amherst là gần tao lắm đấy nhé ;)

Congrats Minh Trang, too :D

SH*T! I have just made a slip off the tongue :mrgreen: you guys 0306 have big names! gigiantic I can say! BIG CONGRAT!!!

hihi Dại ơi mày giỏi quá :* chị Diệu chị Diệu ;;), có tin chính thức chưa???

chúc mừng tình yêu Diệu Linh. thằng Dũng đúng là sướng. ở đấy có mỗi mình mày tha hồ được các chị em bón cho ăn.
Welcome to Amherst - even though I'm no longer there :((

thế là final rồi huh anh, Amherst nhận Linh ah. Nhưng mà sao em 0 hiểu nó 0 nói congrat luôn lại phải úp úp mở cái UPS, phải chăng amherst đã nhờ Dan Brown viết lá thư đó, bắt bạn Linh giải code. Thế thì em xin đặt tên cái acceptance letter là: The Amherst Code:)>- .
Chúc mừng tất cả các bạn đã được vào nhé. Rất proud về A1 nữa, Trang béo you made my day girl. 1 more Ivy to our asset. 03-06 HURRAYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
:x :x :x :x :x :x :x :x :x

Congrats QP :D You've made it! :D Conncoll is you dream school, right? Defer then admitted :D
OMG KHANH IS ALSO ADMITTED TO CONNCOLL :D :D :D SO HAPPY
WHAT A BIG SURPRISE! CONNCOLL ADMITS 3 THIS YEAR

Chỉnh sửa lần cuối:
Back
Bên trên