(¯`*from..to..*´¯)~Feel like writing down something u wanna say 2 someone?

To: em
Ôi! Mình! Em! Ôi ôi ôi!
Lost for words!
Chẳng biết mừng cho em hay là sao nữa. Dù sao cũng cẩn thận và tỉnh táo em nhá. :)

To: chủ
Thanks chủ nhá.:x Lần sau cứ tiếp tục phát huy tinh thần sms cho chị T. ;))
:">

To: fire fly
Xong rồi. Nói chung là thầy cũng bảo là tốt và có vẻ thích mà. K sao hết, lần sau làm Địa sẽ cố gắng hay ho hơn. Thôi Lý đừng giận nữa nhá. Mình xin lỗi hôm nay nói hơi nhanh. :">
Lần này làm cũng vui mà. Đến nhà Lanh hí hí. :x Thức đêm. :x

Chỉnh sửa lần cuối:
God seemed to open his eyes :)) is it right ? hurt others , 2-faced game :)) there're always punishments for these ones . you can run but you can hide :))

you'll never win in this game

to em iêu: sờ mờ sờ gì, gọi điện đấy, tốn cả cục tiền cho bài tin đấy Y_Y
to Z' em iêu: ôi iêu em quá :*
to sếp Chim: iêu sếp quá :* "từ 1 fan bí mật của 11A1 gửi đến 11A1" :* :x :x
to u: u saved my life :* :* :* i love u :*

To mẹ:
Lý ko giận mẹ đâu ;)) bà ý hôm nay điên sẵn rồi mà ;))
May mà vẫn còn giảng Tin cho mình :))

To Vi:
Hi hi hôm nay Vi cứu cả lớp nhé ;)

@ Lanh: Ừ chiều nay mẹ đã ngồi sms với Lý. >:-D<
Một dãy có Vi, một dãy có chủ. :))

@TChi: Khổ thân em làm đề chẵn. =))

to đom đóm: mọi người làm công phu mà >:-D<
bõ công chuẩn bị rồi :* thầy khen lắm :x

to Vi: hí hí may mà mình làm cùng đề với Vi :x :x :x iêu quá :x

to bạn của Vi: thanks a lot :) really :">

To: you
Hate to say thank you. :p
Thank God today i dont have to. [-o< [-o< [-o<
Maybe next time i have to. :-ss

dis >"< vỡ mồm :))
éo gì shock văng tiểu thật :)) à thật ra là cũng éo có gì là shock :-j it's predictable b-(=;

Chỉnh sửa lần cuối:
To em Diệp: Congrats em yêu, hihi, háo hức háo hức :x:x

To chị chủ: =)) =)) tóc mới=50 tuổi, em nghĩ là không nên cắt tóc, dù sao thì vẫn đợi đến T2

To em Ngàn: No need to worry, chỉ là gọi cho vui thôi mà, nó chắc cũng chẳng giận đâu :D

To Lý: Yêu lắm :x:x hôm nay kẹo dâu của nanny đã cứu mình :x
Đừng có get mad nữa nhé :x
Dù sao đom đóm đã làm tốt :x

----------

To mày: Haiz mày vẫn thế, hic, bao nhiêu năm thì cũng vẫn thế, chán mày :))

To: ấy
Bọn mình cần nói chuyện. Nghiêm túc và bình tĩnh. Có gặp nhau được không? :)

To: mọi người
Mình lo cho mọi người.

Chỉnh sửa lần cuối:
to u :*

u1:
mình cũg thấy háo hức :"> nhưng mà chắc nên calm down một chút em ạ :p
cho dù mình buồn, vui hay ức chế thì cũg vẫn là do nó chi phối tình cảm của mình mất rồi :( nên cái take revenge này có lẽ chỉ nên khiến cho mình hả hê chút ít thôi :p
dont let it hurt u anymore :* think before doing something honey :x i'm always by ur side babe >:-D<

u2: wat happened last night?? :( if an appointment can solve ur problem, so just go for an ice-cream :"> and I dont think it should be xé ra to anymore :p
and, my teacher D didnt mean anything bad :D he wont involve :D i've just asked :D
so maybe we should take it easy honey :x everything can be solved :*

u3: thanks for caring :( but I really want to go outtttttttt :((
this is the 1st time I've listened to u :-< cant fight back :-<

Chỉnh sửa lần cuối:
'Cos I believe that destiny
Is out of our control
If I asked would you say yes? :)

even there's only a few days left ........
promise me , just one thing :)

don't forget :) please don't forget :)

----------------

post bài để khoe cái sign đôi với Ngan =))=)):">

@em ĐM: sign gì em? :">

@you:
no ice cream. [-x I dont approve of that.
ive settled almost everything up. :)
yeah maybe im "over-worried". just dont want anybody to get hurt. afraid for TChi.
what happened last night? why didnt you sms back? :( what happened?

@M:
Thầy ơi dạy luôn SAT song song với TOEFL được k ạ? \:d/

Mình hay hot tempered :">, mọi người đừng để ý làm gì. Đưa lên from to serious thế ;)) . Với mình thì những lần cảu bẳn cứ kệ nó qua đi, cũng mau thôi, mọi việc sẽ trở lại bình thường. Đừng cho mình lên from to nữa :">
Lanh: con gọi ai là Bà đấy :-w

to con Chim độc ác đáng ghét: chị mình hem đi cùng mình --> ứ dám đi nữa --> chắc fải tuần sau thôi =)) chuẩn bị chào đón một bà jà 50tuổi đê...

@chủ: ôi ôi ôi đừng cắt. :))

----------

To: my desire to go :x
Are you back? Really really back? \:d/ I was afraid i would lose you forever. Thank God you are back. Please dont go away.[-o< [-o< [-o<

to everyone :*

Help me if you love me !!! :D 'cause I have "đâm"ed lao, I have to "theo" lao :)):)) :-j
:-j It's high time I took revenge =; eventhough it may cause me hurt a lot ;) But it will cause me more hurt if I just let it go and do nothing. It's really unfair to me :| now what I feel is not sorrow but damn anger :| It's like a volcano inside my head and it is ready to explode at any time 8-X:
WTF, so rẻ tiền and sỉ nhục b-( if only I had taken Vi's advices at the very first time >"< now, the facade of that damn shit has been coming out >"< It makes me feel more disgusted than I've ever felt :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-& [ dis càng nói càng thấy buồn nôn ]

that's how life is :)):)):)) I have just wondered "why me but not the other"??? 8-> do I deserve being treated like that ???? Damn it X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( It seems like I am a stupid foolish silly damn girl :mad:) :mad:) :mad:) :mad:) :mad:) :mad:) :eek:3 :eek:3 :eek:3 :eek:3 :eek:3 :eek:3 I really wanna scream out loud, break everything around me, kick anything I see, say bad words.....>"< but more than anything I wanna make that damn shit feel humiliated >"<>"<>"<>"< wait and see what I can do:| nothing can stop me now :) I'm really getting angry now :)):)):)) when a girl gets angry, you can't imagine how terrible she can be ;)
What goes around comes around :))

Chỉnh sửa lần cuối:

#1Nhìn bài này mình tưởng của ĐB đại hiệp. ;))
#2Of course we'll help you. :) We'll do what we can. :) Im just worried that you may get carried away. Honey, dont let your emotions control you. Yes, take revenge. I have no comment. But be careful. You must know when to stop, okay? ;) Im afraid that after taking revenge, it'll hurt you more. :( I dont want to see you get hurt, you know that, right? :) So... do what you thing is right. I'll support you.
Love and hug.
>:-D<
P/s: i wish i could be a little more like you, on some aspects. 8-> but just a little. ;))

Chỉnh sửa lần cuối:
Thank God for giving me the chance to know you guys :x
It seems that I am not alone in this world :)). I believe
we can do that, right ? Can be the change we want to see in the world :x.
To: myself
Let's restart (or continue) with Curency Wars ;) :x
Tomorrow, you'll be 16 :x Have sweet 16, babe :x
I believe you can make your dreams come true ;)
God bless you !! :x :* "hug"

Chỉnh sửa lần cuối:
Back
Bên trên