(¯`*from..to..*´¯)~Feel like writing down something u wanna say 2 someone?

To các bạn: Mình mong ngày mai mưa thật là to ...

----------

To Chị : Thực sự không còn muốn nói chuyện với em nữa sao :( Dạo này chị lạ thế, cứ trả lời nhát gừng ...

To: Lanh
Ur wish did come true. Why did you still go to... the pool? ;))
Im just worried about your... feet. :"> How are they? :">

To mommy: My feet are ok, in "good" condition. But I'm so sầu, wondering why I managed to go to that pool... :">

Chỉnh sửa lần cuối:
to các bác bộ GD&ĐT

cháu cảm ơn, xin cảm ơn và xin cảm ơn :(( :(( :((
cháu quá hạnh phúc nên ko thể nói thêm dc lời nào nữa :((

P.S: các bác ơi đừng rút lại quyết định :-s cháu quyết định ko làm bt văn rồi =((

To sếp:
Phải nói là cảm ơn Đảng và Nhà nước :x:x mà có rút lại quyết định thì cũng phải mất 1 ngày soạn giấy tờ này nọ, lúc đấy thì qua xừ nó thứ 2 rồi :)) Em cũng quyết định k làm văn N' giống sếp :))

To cái đường dây điện thoại và internet: Đừng chập nữa được hem? :((

To: em Chim

Just read our walls on facebook. :)) Remember the time when i wrote that you were not a good secret keeper? I was wrong, sorry. :"> Btw, you r a good listener, and a great adviser, supporter. :x Thanks again for everything you've done for me. Wanna send you sth on facebook, but maybe later, my internet is inaccessible, damn it. >.<

To em Ngàn:
Internet như xít :((
I've written a touching mes for u but after a click and it's gone forever. Now that I have to start it over again. Damn Hao :((
I'm so shocked to hear these words from u :)) I can listen but I'm not a good listener, really. I myself can't forget those days either. We've stayed up until midnight talking on the phone and put all of our tests aside to solve ur problems. We've spent days saying bad things about someone we hated, and gave him lots of ridiculous nicknames :)), feeling so relieved. Yeah, these memories will never fade away, I'll bear them on my mind forever.

Listening to Way back into love... feeling soooo peaceful. Finally new life started ...... new love is waiting for u:x:x:x

Yo I did listen to Way back into love like... 5 times yesterday, and did feel peaceful... :"> "Love is color blind" is awesome, too. :x

Chỉnh sửa lần cuối:
to các bạn: chúc các bạn ngày nghỉ vui vẻ :x yo yo yo :x

to my friends
way back into love and love is color blind :x what about I wont go home without u ;;) so phê :x
thanks >:-D< remember to "mặc ấm" my friends >:-D<
thank you :* so cold outside :x but so warm in my heart :*
I'm so lucky to have such a lot of true friends :*

Is that Maroon 5's "I wont go home without you"? ;;) Already phê. =P~

To: Trang
em ơi trời lạnh rồi đấy. hôm nào nước chỗ nhà em nó rút thì đi nhá. :x cô khao tôi đấy. :-w ;))

to sở GD & ĐT
cháu một lần nữa xin cảm ơn các bác :x :((
cháu cũng xin cảm ơn Đảng và Nhà nước nữa :">

@ sis Diệp: no no :x of course :)

To: you
Suddenly wanna share the news with you. Haha, I-am-so-crazy. :))
the 1st person i thought of is you. :))
To: me
Stop it. b-(
To: 2nd you
Officially saying sorry to you. Shouldnt have done that, really... Now i know how you feel. Dont blame them, blame me, me with my childishness... Shouldnt make a fuss like that. Wish i could turn back time. There would be no such things. Sorry, 'cuz sometimes i make things soooooo complicated. Sorry, im soooo childish.

Chỉnh sửa lần cuối:
mình vừa thik đc nghỉ vừa muốn đi học :( já mà đừng có bt thì mình chẳng fải đấu tranh tư tưởng j hết. ở nhà căng thẳng đầu óc chán thấy mồ =.=

To chị chủ:
Mình sống rất đơn giản, đấy là mình chỉ thích nghỉ học, chả bao giờ mình đấu tranh tư tưởng cả.

To sếp:
What 'bout summer love??

to my self : tỉnh táo lên :) mọi thứ qua rồi mà ;) good luck guy ;) tươg lai ở phía trước :)

Nn Cc Ss. St >:D<

@ : ko quen spam mãi mới lên đc. 777 =)) giờ thì tranh thủ CMSN thôi ;))

Back
Bên trên